Úvod » O sportech

Landkiting

publikováno 25.02.2009

Landkiting (někdy také zvaný „Kite landboarding“) je sport odvozený od kitesurfingu. Spočívá v jízdě na mountainboardu (někdy se používá název „ladboard“) s využitím tažného draka. Narozdíl od kitesurfingu se tento sport provozuje na zemi; mountainboard vypadá jako větší skateboard s velkými koly a poutky na nohy. Landkiting je jedním z rychle se rozšiřujících se sportů, i když zdaleka nedosahuje popularity kitesurfingu.

Landkiting je nejčastěji provozován na plochách jako jsou pláže, travnatá letiště nebo fotbalová hřiště. Asfalt a beton není vhodný z bezpečnostních důvodů a příliš nerovné povrchy, jako louky, znemožňují rychlou jízdu.

Výbava


Mountainboard

  • Základním prvkem výbavy je Tažný drak. Používají se většinou draci Komorové konstrukce o velikostech 6-12 m². Většinou jezdec používá trapéz za který je drak připevněn.
  • Nezbytným prvkem je mountainboard. Jedná se o desku tvarem podobnou desce skateboardu (ale větší), na které jsou zespodu namontované částečně otočné nápravy kol (tzv. „trucky“) a na nich kola. Trucky jsou pohyblivé a při naklopení desky způsobí natočení kol.
  • Podstatnou částí výbavy jsou bezpečnostní prvky. Za základ je považována přilba, většina landkiterů ale používá také chrániče kolen, loktů, a ochranné rukavice, případně ještě chránič páteře.

Freestyle

Freestyle je styl ježdění zaměřený na předvádění různých triků. Spektrum triků je z valné vetšiny odvozeno od freestyle kitesurfingu, ale obecně je landkiting freestyle nebezpečnější a obtížnější kvůli dopadům na tvrdou zem. Některé triky byly také odvozeny od skateboardingu a za tímto účelem vznikají i speciální landkiting parky s rampami a dalšími překážkami.

facebook.com       vybrali.sme.sk vybrali.sme

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Aktualita

Kite-kurz pro začátečníky
Pokud si chcete kiting pouze vyzkoušet a zjistit, jestli Vás baví, pak je tento přípravný kurz pro začátečníky ideálním řešením. Co se naučíte: U tohoto ...

Kalendář akcí

« 12 / 2018 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Nejbližší akce
Nejlevnější povinné ručení

Anketa

Jak často pořizujete nového draka???

  1x do roka
2 (6,9%)

  1x za dva roky
2 (6,9%)

  1x za tři roky
0 (0,0%)

  Už několik let jezdím jednoho.
12 (41,4%)

  2x do roka
1 (3,4%)

  3x do roka
1 (3,4%)

  nemám žádný kite
7 (24,1%)

  ani jedna z uvedených možností
4 (13,8%)Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Panska moda na Zoot.cz